Heeft het ongeboren leven minder bestaansrecht dan BLM?

Evolutie abortuswetgeving in schril contrast met eerbied voor alle leven

…Het wetsvoorstel kadert dus volledig binnen een doorgeslagen libertaire ideologie. Die verabsoluteert de zelfbeschikking, de vrijheid en de autonomie van het individu. Niets mag deze absolute zelfbeschikking, vrijheid en autonomie nog in de weg staan. We herkennen deze ideologie ook in het verhaal van de euthanasie. Daar wil men uiteindelijk ook komen tot een recht op euthanasie op eenvoudig verzoek van de betrokkene.

Dat er jaarlijks wereldwijd 50 miljoen abortussen worden uitgevoerd kan ons toch niet onverschillig laten. Daarbij zijn er een deel die quasi verplicht zijn, opgelegd door totalitaire regimes. In die situaties worden de rechten van de vrouw fundamenteel geschonden. Toch horen we weinig of geen reactie tegen deze praktijken….

… Zou het niet eerder wenselijk en ‘progressief’ zijn om te zoeken naar wegen om abortus te voorkomen….

Volledige tekst van dit opiniestuk van René Stockman vindt u bij Doorbraak.

Gapersverbod

Officieel is er geen verbod. De verwijdering wordt aangeraden. Te vergelijken met de corona-aanbevelingen, de oranje-kleurcode, die het belgisch beleid uitvaardigt aan de bevolking. Echter… de gevolgen van een gaper-uithangbord aan je gevel kan leiden tot een spontane volksopstand.

Een gaper is een beeld van het hoofd van een man, meestal van zuidelijke afkomst, een Moor of Muzelman, met open mond en vaak met uitgestoken tong. Gapers, echte volkskunstproducten, komen enkel in Nederland en Vlaanderen voor.

Een gaper deed dienst als uithangbord van apothekers, om klanten te trekken, maar tevens als kwaliteitsaanduiding voor de winkel. Aanvankelijk werd dit uithangteken op de luifel gezet, maar vanaf de 17e eeuw steeds vaker aan de gevel bevestigd, met name in Amsterdam kwam dit veel voor. De mond van de gaper staat niet open om te gapen, maar om een medicijn in te nemen. De grimas van veel gapers is te verklaren doordat het medicijn vies smaakt. (…)

Zwarte ‘gaper’ weg bij Amsterdamse drogist door ‘dreigende situatie’

“Onze eigen gaper is momenteel weer ziek van ellende ook al hij is echt prachtig gerestaureerd. Het doet ons verdriet dat er negatieve geluiden klinken en dat onze gerestaureerde gaper iets van doen heeft met een politieke beslissing. Maar nee, daar houden wij ons buiten. We hebben ditmaal gekozen voor de huidskleur van een zieke, zoals gapers moeten uitbeelden.”

Uit: Het verhaal van onze gaper

Meer weten? Ga naar het Nationaal Farmaceutisch Museum en bezoek de Gapergalerij

Zelfs nu “cordon sanitaire”?

Is Vlaams Belang nog racistisch? Experts vellen hun oordeel ...

In HLN lezen we dat de voorzitters van vijf jongerenpartijen voorstander zijn van de maskerplicht. Vijf. Liet de krant een steek liet vallen of werd Filip Brusselmans, voorzitter van het VBJ, opzettelijk opzij geschoven, genegeerd, geweigerd? Schrik voor patriottische besmetting?

“We hopen dat dit signaal onze politici zal wakker schudden, er is met man en macht gewerkt om mondmaskers te voorzien voor de volledige bevolking”, zegt Kevin Maas, partijgenoot van de ministerin én toonbeeld van blakende gezondheid. “Met man en macht”. Stel u even voor wat de gevolgen zouden geweest zijn indien ze de boel hadden laten slabakken? Moest heel de situatie niet zo uit de hand gelopen zijn, moesten er niet zoveel doden gevallen zijn, we zouden er eens dik mee kunnen lachen. De corona-aanpak van de Wilmès-protagonisten kent u; het land b belandde ermee in de wereldstatistieken op plaats één. De hautaine houding van de uitverkoren vijf jongerenvoorzitters is meer dan misplaatst. Ach… wat zouden ze anders doen dan hun grote-mensen-partijversie? Ook cordon sanitaire in coronadebat: Vlaams Belang niet uitgenodigd

Het Goede Doel weigerde in het verleden zelfs schenkingen van het Vlaams Blok/Vlaams Belang. Nu nog het belgische ministerie van Financiën… wanneer weigert deze het belastinggeld van de VB-kiezers?…

Straf allemaal. En wij blijven dat pikken. Zelfs als het om de gezondheid gaat, wordt het Vlaams Belang als de pest gemeden. Nochtans waren zij de eerste jongerenpartij die gratis mondmaskers uitdeelde.

Meer weten? U kan het blunderboek hier bestellen.

Wanneer komt de inenting tegen het coronavirus eraan?

Injectie, Vaccin, Schot, Medische, Naald, Geneeskunde

Hoe ver staat de zoektocht naar een vaccin op dit moment?


‘Er zijn in totaal 133 kandidaatvaccins in ontwikkeling. Daarvan zijn er nu een tiental die in fase 1 zitten (waarbij de veiligheid en het immuunantwoord op het vaccin worden getest op een groep gezonde deelnemers), een drietal die in fase 2 zitten (waarbij het vaccin wordt getest op een grotere groep gezonde deelnemers, eventueel in verschillende dosissen), en zijn er al een aantal die zich aan het voorbereiden zijn op fase 3 (waarbij het vaccin vaak op meer dan 1.000 gezonde vrijwilligers wordt getest om de werkzaamheid na te gaan).’

Lees bij EOS het volledige artikel ‘Nog nooit werd zo snel een vaccin ontwikkeld’

America First… ook voor een “griepje”

De VSA kochten quasi heel de productiehoeveelheid remdesivir voor de volgende drie maanden.

Het Amerikaanse ministerie van gezondheid maakte dinsdag bekend dat het 500.000 dosissen gekocht had voor gebruik in Amerikaanse ziekenhuizen. Het Amerikaanse pharmabedrijf Gilead* tekende in mei nog een licentieakkoord voor productie buiten de VSA, maar dit is nog ver van definitief. Remdesivir zou de genezing bevorderen, niet voorkomen.

Een behandeling zal in de VSA US$ 2.340 kosten.

Negen firma’s kunnen het medicijn onder licentie maken buiten de VSA voor verdeling in 127 andere – meestal armere landen – en daar ligt de behandelingsprijs lager. Echter… het project zit nog in de ontwikkelingsfase.

Noch het buitenland, noch wetenschappers zijn blij met deze Amerikaanse zet. Het zou de internationale samenwerking betr. covid-19 niet ten goede komen – niet alleen de VSA hebben immers onderzoek verricht, testen uitgevoerd, naar de werking van remdesivir, wat eigenlijk oorspronkelijk een anti-viraal middel tegen ebola was. Er wordt op gewezen dat de America First-zet gevolgen kan, resp. zal, hebben voor de ontwikkeling van een vaccin, waarbij een sterkere wereldwijde samenwerking nodig is.

In de VSA is er tevens kritiek op de prijs vermits de ontwikkeling van remdesivir ook met belastinggeld betaald werd. (…)

*Bij een poging meer te weten te komen over Gilead, verscheen er een mededeling: “Some content on this site is not intended for people outside the United States”. Daaronder “Accept“. Waardoor we bij het begin van dit artikel terugkomen.

In de brievenbus

“Met verbijstering verneemt KVHV-Gent de recente politieke ontwikkelingen inzake het corona-debacle. Deze nepregering, die zich krampachtig vastklampt aan artificiële volmachten, zet nu haar eindoffensief in: er komt géén parlementaire onderzoekscommissie omtrent de aanpak van de coronacrisis.

Het voorstel in de Kamer sneuvelde vrijwel meteen. De zittende partijen; Open-VLD, CD&V, s.pa en Groen, met steun van N-VA, zorgden ervoor dat ze met 109 stemmen tegen 29 hun stinkende potjes vooralsnog gesloten kunnen houden. De existentiële angst voor verkiezingen neemt duidelijk de bovenhand op plichtsbewust handelen in het belang van de bevolking die ze horen te dienen. Een handig staaltje zwendelen met de transparantie van bestuur, zelfs de CCP bekijkt zo’n politieke efficiëntie met ijverzucht.

Het bewaren en dienen van de ronduit leugenachtige sfeer rondom deze crisis bleek de enige indicator van ‘standvastigheid’ waarin onze heren en dames volksvertegenwoordigers en hun cohorte aan zogenaamde ‘experten’ uitblonken. Van foutief advies rondom het nut van mondmaskers, louche bestellingen met frauduleuze personen tot het uiteindelijk te laat leveren van mondmaskers die dan finaal ook nog niet conform standaard waren. Het kon allemaal. Dit terwijl de verantwoordelijke politici en zelfverklaarde experten telkens vakkundig de dichtstbijzijnde zandbak opzochten om aldaar het hoofd in neer te planten, waarschijnlijk overvallen door het gevoel van zelfgenoegzaamheid dat ze te beurt viel. Een gevoel van schaamte, zelfreflectie en nederigheid na de onophoudelijke reeks aan blunders bleef ze immers tot nader order onbekend.

Dit is de zoveelste operatie in onze politieke geschiedenis om te voorkomen dat er lijken uit de kast vallen, opnieuw houdt men vakkundig een hele reeks systeempolitici een hand boven het hoofd. Iedereen weet dat het lijk zich in de kast bevindt, iedereen kan het riéken, de rottende geur is niet te harden en iedereen gebaart van krommenaas. Deze schijndemocratie bevindt zich in staat van ontbinding en de zetelende politici dienen niet de burger die ze het mandaat schonk, maar louter hun eigenbelang en dat van het systeem dat ze krampachtig in leven trachten te houden. Het is een samenspel van wisselwerking en wederkerigheid.

De Wetstraat is het speelterrein van een onderonsje met een ouwe gouwe insteek: ‘do ut des’. Een centrale regel in het spel dat zich achter de schone schijn van onze democratie afspeelt. Ik geef, opdat ik van jullie een gunst zal verkrijgen. Handig handelen en manouveren ze zich een weg uit het stinkend moeras dat overloopt van hun onkunde, potentieel schuldbesef en hopen aansprakelijkheid wegens schuldig verzuim. De burgers, en dan in het bijzonder de gezondheidswerkers op het terrein, die met een tekort aan volwaardige middelen toch dit virus te lijf gingen, staan wederom buitenspel en blijven verdwaasd achter. Centraal doorheen dit circus klinkt maar één devies: veel geblaat en weinig wol.

Als we de eindevaluatie opmaken behoren wij tot de landen die de crisis het slechtste hebben aangepakt. Niet dat je dat van het Belgische systeem ooit zou gehoord hebben.Samen met heel wat te betreuren burgers stierf ook het laatste stukje van politieke geloofwaardigheid van deze zogenaamde volksvertegenwoordigers.Wij hopen dan ook dat de bevolking hiervan akte zal nemen, wij doen dat alvast wel.”

Virusvrije eredienstbeleving

Of het een gat in de markt is, willen we betwijfelen. U kent toch (nog) het gebruik bij het betreden van de kerk? U doopt uw vingertoppen in het wijwatervat, naast de inkom, en maakt een kruisje. Door de coronapandemie moesten de kerken verplicht sluiten en zal u dus ook geen gebruik kunnen gemaakt hebben van het wijwater. Nu men terug erediensten mag organiseren – zij het onder strikte voorwaarden – werd het wijwatervat echter door de experten in de ban geslagen wegens een mogelijke broeihaard van besmetting.

In Duitsland heeft men daar een mouw aan gepast door in de kerken een wijwaterautomaat te installeren die de gelovigen toelaat het gebruik in eer te herstellen. Er waren wel al modellen op de markt, maar helemaal contactloos, neen, dat waren ze niet. Je moest al heel behendig zijn om bv. met de elleboog de waterdruppels te voorschijn te toveren.

Corona-Krise macht erfinderisch – Weihwasserspender mit ...
https://www.weihwasserspender.com/

Het ding ziet er niet echt kerkelijk uit: gemaakt uit inox, onderaan een pedaal die de nodige hoeveelheid gewijde waterdruppels naar boven pompt, die dan vervolgens in de geopende hand opgevangen worden, waarna de gelovige met de andere hand zijn vingers erin doopt en het kruisteken maakt. Men neme nota van de gebruiksvoorwaarden…

Binnenin het inox omhulsel zit een vijf liter container in kunststof. Het water wordt niet aan het daglicht blootgesteld waardoor algengroei uitgesloten is. De producent ‘foottec’ (voettechnologie) heeft een patent op vloeistoffenpompjes, o.a. voor sauzen en hygiëneproducten (zie video onderaan).

Intussen werden zo’n 30 kerken in Duitsland met de wijwaterautomaat voorzien – soms door de parochianen zelf betaald (654 euro). De producent laat weten dat hij eventueel ook een offerblok kan laten inbouwen… (…)

Een noodsituatie schept creativiteit: in de VSA werd zelfs een hostie-automaat ontwikkeld; het ding kost 100 US dollar. En voor een vervangcilinder moet u zo’n 30 US dollar neertellen. Of O.L. Heer het met deze tollenaars eens is?

No Contact Communion Host Dispenser
https://www.churchsupplies.com/store/no-contact-communion-host-dispenser.shtml#_

We blijven maar verkeerd tellen

Belgium9,72611.42851.51
United Kingdom43,23066.49650.18
Spain28,32746.72606.27
Italy34,67860.43573.84
Sweden5,23010.18513.59
France29,69466.99443.28
USA124,251327.17379.78
Ireland1,7274.85355.83
Netherlands6,10017.23354.01
Peru8,76131.99273.87
Brazil54,971209.47262.43
Chile4,90318.73261.78
Ecuador

4,34317.08254.21
Meer gegevens bij: https://www.statista.com/statistics/1104709/coronavirus-deaths-worldwide-per-million-inhabitants/

Tweede kolom: totaal aantal bevestigde doden, derde kolom: tweede inwonersaantal, vierde kolom: aantal doden per miljoen inwoners.