“Democratie” in Duitsland

In zijn korte tekst „Rechtsextreme kämpfen gegen Rechtsextreme“ – Extreemrechtsen strijden tegen extreemrechtsen – zet Oscar Lafontaine de puntjes op de i:

“Dat in de AfD vreemdenvijandigheid en haat t.o.v. moslims aanwezig is, was voor de Veiligheidsdienst een der redenen om de partij als “bewezen extreemrechts” te classificeren.*

Echter, ook de verspreiding van haat en haatzaaierij tegen de Russen is extreemrechts. Waarom heeft de Veiligheidsdienst geen kritiek op de parlementspartijen, die dagelijks Russenhaat verspreiden? Of is de Veiligheidsdienst zelf in hetzelfde bedje ziek?

Eveneens is de reclame voor de wapenwedloop en de sociale afbouw kentekenend voor rechtse partijen. Niet alleen de AfD, maar ook de overige parlementspartijen pleiten hiervoor.

“Wapenleveringen aan oorlogspartijen, vooral indien men daarmee een volkerenmoord zoals in de Gazastrook steunt, zijn zonder enige twijfel kenmerken van rechtsextreme partijen. Wapenleveringen in plaats van vredesdiplomatie maken de oorlog alleen langer en de vernietigingen groter.”

Intussen is in Duitsland een verschil gemaakt wordt tussen “rechtsextremisme” en “rechtsextremisme”. Als het de heersenden in hun kraam past dan is een partij, en diens leden en kiezers, extreemrechts; past het niet in hun kraam, dan gaat het om een dubieuze “op regeltjes gefundeerde orde” of gewoon om… “democratie”.

Miljoenen mensen geloven dit fabeltje niet meer en ze wenden zich in het kieshokje af van de machtspartijen en kiezen voor de AfD.

Meer bij: https://www.manova.news/artikel/rechts-gegen-rechts

*https://duitslandinstituut.nl/artikel/63231/veiligheidsdienst-afd-bewezen-extreemrechts

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.