America First… ook voor een “griepje”

De VSA kochten quasi heel de productiehoeveelheid remdesivir voor de volgende drie maanden.

Het Amerikaanse ministerie van gezondheid maakte dinsdag bekend dat het 500.000 dosissen gekocht had voor gebruik in Amerikaanse ziekenhuizen. Het Amerikaanse pharmabedrijf Gilead* tekende in mei nog een licentieakkoord voor productie buiten de VSA, maar dit is nog ver van definitief. Remdesivir zou de genezing bevorderen, niet voorkomen.

Een behandeling zal in de VSA US$ 2.340 kosten.

Negen firma’s kunnen het medicijn onder licentie maken buiten de VSA voor verdeling in 127 andere – meestal armere landen – en daar ligt de behandelingsprijs lager. Echter… het project zit nog in de ontwikkelingsfase.

Noch het buitenland, noch wetenschappers zijn blij met deze Amerikaanse zet. Het zou de internationale samenwerking betr. covid-19 niet ten goede komen – niet alleen de VSA hebben immers onderzoek verricht, testen uitgevoerd, naar de werking van remdesivir, wat eigenlijk oorspronkelijk een anti-viraal middel tegen ebola was. Er wordt op gewezen dat de America First-zet gevolgen kan, resp. zal, hebben voor de ontwikkeling van een vaccin, waarbij een sterkere wereldwijde samenwerking nodig is.

In de VSA is er tevens kritiek op de prijs vermits de ontwikkeling van remdesivir ook met belastinggeld betaald werd. (…)

*Bij een poging meer te weten te komen over Gilead, verscheen er een mededeling: “Some content on this site is not intended for people outside the United States”. Daaronder “Accept“. Waardoor we bij het begin van dit artikel terugkomen.

In de brievenbus

“Met verbijstering verneemt KVHV-Gent de recente politieke ontwikkelingen inzake het corona-debacle. Deze nepregering, die zich krampachtig vastklampt aan artificiële volmachten, zet nu haar eindoffensief in: er komt géén parlementaire onderzoekscommissie omtrent de aanpak van de coronacrisis.

Het voorstel in de Kamer sneuvelde vrijwel meteen. De zittende partijen; Open-VLD, CD&V, s.pa en Groen, met steun van N-VA, zorgden ervoor dat ze met 109 stemmen tegen 29 hun stinkende potjes vooralsnog gesloten kunnen houden. De existentiële angst voor verkiezingen neemt duidelijk de bovenhand op plichtsbewust handelen in het belang van de bevolking die ze horen te dienen. Een handig staaltje zwendelen met de transparantie van bestuur, zelfs de CCP bekijkt zo’n politieke efficiëntie met ijverzucht.

Het bewaren en dienen van de ronduit leugenachtige sfeer rondom deze crisis bleek de enige indicator van ‘standvastigheid’ waarin onze heren en dames volksvertegenwoordigers en hun cohorte aan zogenaamde ‘experten’ uitblonken. Van foutief advies rondom het nut van mondmaskers, louche bestellingen met frauduleuze personen tot het uiteindelijk te laat leveren van mondmaskers die dan finaal ook nog niet conform standaard waren. Het kon allemaal. Dit terwijl de verantwoordelijke politici en zelfverklaarde experten telkens vakkundig de dichtstbijzijnde zandbak opzochten om aldaar het hoofd in neer te planten, waarschijnlijk overvallen door het gevoel van zelfgenoegzaamheid dat ze te beurt viel. Een gevoel van schaamte, zelfreflectie en nederigheid na de onophoudelijke reeks aan blunders bleef ze immers tot nader order onbekend.

Dit is de zoveelste operatie in onze politieke geschiedenis om te voorkomen dat er lijken uit de kast vallen, opnieuw houdt men vakkundig een hele reeks systeempolitici een hand boven het hoofd. Iedereen weet dat het lijk zich in de kast bevindt, iedereen kan het riéken, de rottende geur is niet te harden en iedereen gebaart van krommenaas. Deze schijndemocratie bevindt zich in staat van ontbinding en de zetelende politici dienen niet de burger die ze het mandaat schonk, maar louter hun eigenbelang en dat van het systeem dat ze krampachtig in leven trachten te houden. Het is een samenspel van wisselwerking en wederkerigheid.

De Wetstraat is het speelterrein van een onderonsje met een ouwe gouwe insteek: ‘do ut des’. Een centrale regel in het spel dat zich achter de schone schijn van onze democratie afspeelt. Ik geef, opdat ik van jullie een gunst zal verkrijgen. Handig handelen en manouveren ze zich een weg uit het stinkend moeras dat overloopt van hun onkunde, potentieel schuldbesef en hopen aansprakelijkheid wegens schuldig verzuim. De burgers, en dan in het bijzonder de gezondheidswerkers op het terrein, die met een tekort aan volwaardige middelen toch dit virus te lijf gingen, staan wederom buitenspel en blijven verdwaasd achter. Centraal doorheen dit circus klinkt maar één devies: veel geblaat en weinig wol.

Als we de eindevaluatie opmaken behoren wij tot de landen die de crisis het slechtste hebben aangepakt. Niet dat je dat van het Belgische systeem ooit zou gehoord hebben.Samen met heel wat te betreuren burgers stierf ook het laatste stukje van politieke geloofwaardigheid van deze zogenaamde volksvertegenwoordigers.Wij hopen dan ook dat de bevolking hiervan akte zal nemen, wij doen dat alvast wel.”

Virusvrije eredienstbeleving

Of het een gat in de markt is, willen we betwijfelen. U kent toch (nog) het gebruik bij het betreden van de kerk? U doopt uw vingertoppen in het wijwatervat, naast de inkom, en maakt een kruisje. Door de coronapandemie moesten de kerken verplicht sluiten en zal u dus ook geen gebruik kunnen gemaakt hebben van het wijwater. Nu men terug erediensten mag organiseren – zij het onder strikte voorwaarden – werd het wijwatervat echter door de experten in de ban geslagen wegens een mogelijke broeihaard van besmetting.

In Duitsland heeft men daar een mouw aan gepast door in de kerken een wijwaterautomaat te installeren die de gelovigen toelaat het gebruik in eer te herstellen. Er waren wel al modellen op de markt, maar helemaal contactloos, neen, dat waren ze niet. Je moest al heel behendig zijn om bv. met de elleboog de waterdruppels te voorschijn te toveren.

Corona-Krise macht erfinderisch – Weihwasserspender mit ...
https://www.weihwasserspender.com/

Het ding ziet er niet echt kerkelijk uit: gemaakt uit inox, onderaan een pedaal die de nodige hoeveelheid gewijde waterdruppels naar boven pompt, die dan vervolgens in de geopende hand opgevangen worden, waarna de gelovige met de andere hand zijn vingers erin doopt en het kruisteken maakt. Men neme nota van de gebruiksvoorwaarden…

Binnenin het inox omhulsel zit een vijf liter container in kunststof. Het water wordt niet aan het daglicht blootgesteld waardoor algengroei uitgesloten is. De producent ‘foottec’ (voettechnologie) heeft een patent op vloeistoffenpompjes, o.a. voor sauzen en hygiëneproducten (zie video onderaan).

Intussen werden zo’n 30 kerken in Duitsland met de wijwaterautomaat voorzien – soms door de parochianen zelf betaald (654 euro). De producent laat weten dat hij eventueel ook een offerblok kan laten inbouwen… (…)

Een noodsituatie schept creativiteit: in de VSA werd zelfs een hostie-automaat ontwikkeld; het ding kost 100 US dollar. En voor een vervangcilinder moet u zo’n 30 US dollar neertellen. Of O.L. Heer het met deze tollenaars eens is?

No Contact Communion Host Dispenser
https://www.churchsupplies.com/store/no-contact-communion-host-dispenser.shtml#_

We blijven maar verkeerd tellen

Belgium9,72611.42851.51
United Kingdom43,23066.49650.18
Spain28,32746.72606.27
Italy34,67860.43573.84
Sweden5,23010.18513.59
France29,69466.99443.28
USA124,251327.17379.78
Ireland1,7274.85355.83
Netherlands6,10017.23354.01
Peru8,76131.99273.87
Brazil54,971209.47262.43
Chile4,90318.73261.78
Ecuador

4,34317.08254.21
Meer gegevens bij: https://www.statista.com/statistics/1104709/coronavirus-deaths-worldwide-per-million-inhabitants/

Tweede kolom: totaal aantal bevestigde doden, derde kolom: tweede inwonersaantal, vierde kolom: aantal doden per miljoen inwoners.

Spoel het advies maar door

animated-toilet-image-0022

‘Het is belangrijk om het deksel van het toilet naar beneden te laten tijdens het doorspoelen’

… Stel dat er toch nog infectieuze virussen in de toiletpot zwemmen van een vorige bezoeker, dan rest de vraag hoe lang ze daar overleven. Spoelt de volgende persoon de toiletpot door met het deksel naar boven, dan kunnen deze virussen in het beste geval net boven de toiletpot uitspatten. Maar daarmee vliegen ze nog niet hoog genoeg om in te ademen, althans niet voor een volwassene. Eventueel voor een kind, dat net boven de toiletpot uitkomt, maar zo’n kind kan meestal niet aan de doorspoelknop…

… Doorspoelen met het wc-deksel naar beneden is daarom niet het strafste advies. Blijf vooral grondig je handen wassen na elk toiletbezoek…

Voor meer wetenschappelijke informatie: Moet het wc-deksel naar beneden bij het doorspoelen?

Om over na te denken

Covid-19. coronavirus outbreak design with falling virus cell and typography letter on light background. vector 2019-ncov corona virus illustration on dangerous sars epidemic theme for banner. Free Vector

“Covid-19 is een rotziekte, daarvan ben ik wel overtuigd. Maar wat hier in korte tijd gebeurde, was nihilistisch: vrijheid van godsdienst, vrijheid van demonstratie, vrijheid van beweging – aan al die grondrechten bewezen we slechts lippendienst, want op het moment dat er een virus langskomt, geven we alles op voor één waarde: gezondheid.”

…De angst zit verscholen in de etymologie: “Het Latijnse woord virus betekent ‘gif’ of ‘slijm’. Het gaat dus om iets waar we ons beter verre van kunnen houden.”

Uit: ‘In de coronacrisis is sprake van fascisme zonder dat er fascisten zijn’